top of page

Eğitim Kadromuz

BARIŞ İLHAN

baris---.jpg

1956 Ankara doğumludur. Öğrenimini sırasıyla Ankara Koleji, Robert Kolej ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde tamamlamış, 15 yıl Şehir Plancısı olarak çalıştıktan sonra, o güne kadar hobisi olan astrolojiyi bir tam gün uğraşısına dönüştürmüştür. 1993'ten bu yana profesyonel astrolog olarak danışmanlık yapmaktadır. 1997 yılında İLHAN YAYINEVİ'ni kurarak astroloji ve psikoloji kitapları yayınlamaya başlamıştır. "Astrolojide Yetişkinlerin Buluğ Çağı" ve "Astroloji Dersleri" isimli iki kitabın yazarıdır.

1997 yılında ilk kitabının yayınlanmasının ardından astroloji dersleri vermeye başlamış, bu faaliyet giderek bir okul niteliğine dönüşmüştür. Bunların yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında seminerler vermekte ve yurtdışından astrologları konuşmacı olarak Türkiye'ye getirtmektedir. 2003 yılında astroloji okulunun bünyesinde  "Posta ile Astroloji Eğitimi" başlatmıştır. Uluslararası boyutta bir sertifika programı ile astroloji eğitimini kurumsallaştırmaya başlamıştır. 2003-2005 yıllarında Hülya Dergisi'nde yazmıştır, halen zaman zaman Radikal 2'ye yazmaktadır. Amerika ve İngiltere'de çeşitli astroloji derneklerinin (NCGR, AFA, ISAR, AA) üyesi ve NCGR (Ulusal Jeokozmik Araştırmalar Konseyi) nin Danışma Kurulu üyesi ve Türkiye Bölümünün Başkanı ve UAC konuşmacısıdır.

aysem.jpg

AYŞEM AKSOY

2003'ten beri astroloji eğitmeni ve profesyonel astrologdur.

Aynı yıl kişiye özel astroloji tabloları çizmeye başiamıştır. Facebook’ta Birthchart Painting sayfasının sahibidir.

40 yıldır, yani ilkokuldan beri astrolojiyle içiçedir.

1970 İstanbul doğumludur. Sırasıyla Kültür Koleji, İstanbul Kız Lisesi ve Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünü bitirmiştir.Astrolojiyle ilkokulda tanışmış ve daha sonra önemli bir uğraşı olarak devam etmiştir. 1997’de Barış İlhan’dan özel ders almaya başlayarak profesyonel astroloji eğitimine adım atmıştır. 2003’te İlhan Astroloji Enstitüsünün bünyesinde başlayan ‘Posta ile Astroloji Eğitimi’nde danışman öğretmen olarak çalışmaya başlamıştır. Yine aynı yıl Barış İlhan’ın Astroloji Dersleri kitabını derlemiştir. Halen Barış İlhan ile birlikte eğitim bölüm kitaplarını hazırlamaktadır. Yazıları ve derlemeleri Astroloji Dergisi'nde yayınlanmaktadır ve okul bünyesinde eğitim seminerleri vermektedir. NCGR ve AFAN (Amerika) üyesi ve NCGR Türkiye bölümü kurucu üyesidir. NCGR sertifika sınavlarının 3 bölümünü bitirmiş, şimdi dördüncü seviye için rektifikasyon ve tez bölümünü hazırlamaktadır.

GÖZDE KARA

1978 Antalya doğumludur. Sırasıyla Antalya Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirmiştir. Üniversite eğitiminin ardından bir süre çevirmenlik yaptıktan sonra İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Halen öğretmenliğini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra uzun yıllardır astrolojiye olan ilgisini, 2013’te Barış İlhan’dan profesyonel astroloji eğitimi almaya başlayarak ciddi bir boyuta taşımıştır ve Astroloji Dergisi’nde çevirileri, derlemeleri ve yazıları yayınlanmaktadır. BARIŞ İLHAN YAYINEVİ tarafından yayınlanmış Yükselen Burç kitabının çevirmenidir. Bir süredir İlhan Astroloji Enstitüsü bünyesinde “Posta ile Astroloji Eğitim’inde” danışman öğretmenlik yapmaktadır. Ayrıca NCGR (Ulusal Jeokozmik Araştırmalar Konseyi) üyesidir. NCGR-PAA Sertifika sınavlarının 3. seviyesinin 1. bölümünü bitirmiş, şimdi 2. bölümüne hazırlanmaktadır.

efe.jpg

EFE ERTEN

1989 İstanbul doğumludur. Eğitimini Galatasaray Lisesi, Sabancı Üniversitesi ve Oxford Üniversitesinde tamamlamıştır. 2016'dan beri profesyonel astrolog olarak danışmanlık yapmakta, ve astroloji yazılarını yayınlamaktadır. Uluslarası astroloji kuruluşları NCGR, ISAR ve OPA üyesidir. NCGR-PAA'nın (National Council for Geocosmic Research / Ulusal Jeokozmik Araştırmalar Konseyinin) II. Seviye astroloji sertifikası sahibidir. Astroloji eğitimini İlhan Astroloji Enstitüsünde Barış İlhan ve Ayşem Aksoy'dan almıştır. Kepler College'da Madalyn Hillis-Dineen'den Uranyen Astroloji eğitimi almıştır. Kepler College Uranian Astrology Group'un üyesidir.

ilker Em.jpg

İLKER EM

1970 yılında İstanbul’da doğdu.1990 yılında İstanbul Üniversitesi Dericilik Bölümünü bitirdi. 1991 yılından itibaren bankacılık sektöründe çalışmaya başladı. Çalışma hayatı sırasında Meditasyon, Reiki ve Astroloji eğitimleri aldı. Astrolojiye 1996 yılında Hint Astrolojisi ile başladı. 1997 yılında Astrolog Barış İlhan’la tanıştı ve kendisinden astroloji dersleri aldı. 2003 yılında bankacılık mesleğinden ayrıldı. 2001 yılından beri Reiki eğitimi ve tedavisi, 2003 yılından itibaren de profesyonel olarak astrolojik danışmanlık yapmaktadır. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü bitirdi. Şimdi aynı bölümde yüksek lisans yapmaktadır. İstanbul’da yaşamaktadır. Astroloji Dergisi’nde astronomi ile ilgili yazıları yayınlandı. Bir süredir İlhan Astroloji Enstitüsü bünyesinde ‘‘Posta ile Astroloji Eğitim’inde ‘‘ danışman öğretmenlik yapmaktadır. NCGR (Ulusal Jeokozmik Araştırmalar Konseyi) üyesidir. Ayrıca NCGR-PAA Sertifika sınavlarının 3.seviyesinin 1.bölümünü bitirmiş, şimdi 2.bölümüne hazırlanmaktadır.

IMG-20221218-WA0044-sml.jpg

Öğretmenlerimiz

bottom of page