top of page
baris.png

12. EVDEKİ GEZEGENLERİN ÖRTÜLÜ GÜCÜ

 

12. EV  düşen, son ev olduğu ve Yükselen’i görmemesi nedeniyle en güçsüz evlerden biridir ve orada bulunan gezegenlerin etkisiz olduğu kabul edilir. Bu bir bakıma doğrudur ama, ya orada örtülü bir güç varsa ve biz onu açığa çıkarabilirsek...

 

Bu atölyede bunun ipuçlarını arayacağız...

 

Kayıt için:  Tuğçe Alagöz tugce.alagoz@gmail.com 

(İlhan Astroloji Enstitüsü öğrencisi iseniz, öğrenci olduğunuzu belirtin)

Seminer Zoom ile yapılacaktır.  

Kayıt verilmeyecektir.

Seminer ücreti KDV dahil 1250 lira, öğrencilerimize KDV dahil 1100 liradır.

Asteroid Tanricalar-sml.png
Money-Peter Burns.png
4th house.png
Konferns saat.png

Konferans programı

ve,

eğitimlerin detayları

horary dersleri-2023.jpg
secim astro duyuru.png
olga workshop.png

W.D. GANN ve FİNANSAL ASTROLOJİYE GİRİŞ

 Tarihte hiçbir Wall Street simsarı ve öngörü uzmanı, W.D. Gann kadar merak konusu olmamıştır.

Geçmişe bakarak, belirli gezegen döngülerinin Boğa/Ayı Piyasası koşullarıyla örtüştüğünü keşfetti. Bu bilgi ona yalnızca piyasa yönünü değil, aynı zamanda dünya meseleleriyle ilgili olanları da tahmin etme yeteneği verdi.

Bu workshopta Astrology for Gann Traders kurucusu Olga Morales size W.D. Gann‘ın çalışmalarını, ezoterik astrolojik yöntemlerini ve bu bilgileri spekülatif piyasalara nasıl uyguladığını tanıtacak.

Özetle:

“W.D. Gann neyi keşfetti ve bugün bunu nasıl uygulayabiliriz?”

İTÜ Sosyal Tesisleri Konferans Salonları, Maçka, İstanbul 

Ücret 1000 lira (öğrencilerimize 850 lira)

6 8 12.png
25. Yil konferansı.jpg
program.png
202426929_2327494354051413_4755160763483915904_n.jpg

  2021 yılında Kepler Kolej bünyesinde verdiğim eğitimi genel istek üzerine Türkçeleştirdim. Ağustos ayında 4 hafta boyunca Doğum Haritasına tasavvuf açısından bakacağız.

  Evrendeki hareketin tamamı, potansiyel olanı gerçekleştirmek, kusurlu olanı yetkinleştirmek arzusundan kaynaklanmaktadır.

  Eğitim boyunca bu temel prensipleri doğum haritası yorumuna nasıl tatbik edeceğimizi göreceğiz. Bu eğitimde Mevlana, İbn Arabi, Attar, Tusi gibi filozof, yazar, astrolog ve şair olan kişilerin görüşlerini benim özümsememe göre inceleyeceğiz. Bu eğitim mistik veya dini bir eğitim değildir. Astroloji pratiğine göre tasarlanmıştır. 

  Eğitime temel seviyede astrolojik bilgisi olanlar katılabilir. Derslere katılım şarttır ve derslere ödevleri yapılmış halde gelinmesi beklenmektedir. Ders kaydı ve sertifika verilmeyecektir. 

ascendent--.png

Yükselen nedir? Sadece doğum esnasında doğu ufkundan yükselen burç mudur?

O, bedenin, insanın  zihinsel, manevi ve düşünsel yapısının hayatıdır.

Yükselen ne kadar önemlidir? O, doğum haritasının %80’idir.

İnsanın gökyüzünün geri kalanını nasıl aldığını gözümüzde canlandırmamızı sağlar.

Diğer her şey gezegenlerin etkilerini nasıl aldığınızı gösteren Yükselen’in biraz değişmiş halidir.

Eğitim esnasında Morin de Villefranche’ın yöntemini kullanarak Yükselen’in anlamını inceleyeceğiz.

Robert Corre New York’un SoHo bölgesinde astrolojik danışman olarak çalışmakta, uluslararası konuşmalar yapmakta ve internet üzerinden eğitim vermektedir. 1970’ler, 80’ler ve 90’larda eğitimini sürdürdüğü hocası Zoltan Mason’un geleneğini yaşatmaya devam etmektedir. Eğitimi esnasında Zoltan Mason tarafından öğretilen Morin’in yöntemlerini aktarmanın yanısıra öğrencilerin çalışma alışkanlığı geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

3 ve 9 evler.png

3. & 9. EVLER

Son Evler içinde nisbeten daha iyi olarak bilinen 3. ve 9. evler modern astrolojik uygulamada genellikle göz ardı edilirler veya üstünkörü geçiştirilirler. Oysa astrolojik gelenek, bu evlerin kökenlerini ve anlamlarını anlamakla kazanılacak çok şey olduğunu gösteriyor. Bu atölyede Tanrı'nın ve hediyelerinin, bilmenin ve bilginin evi olan 9. evi; ve Tanrıça’nın ve  arkadaşlığın,  bilmenin ve hakikatin evi olan 3. evi inceleyeceğiz.

İnancınızı neyin tanımladığını, Size neyin ilham verdiğini, Bilgiye giden yolculukla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Kardeşlerin önemini,  Hakikat tanımınız, Yolda size kimin yardımcı olacağını öğrenin.

236680060_2375142612619920_5757528451894304821_n.jpg
NCGR-12 house.png
OPA-Baris.png
252779515_2445267895607391_129913157878549440_n.jpg
NCGR 2021.png
Sufi Perspective.jpg
babil-john.png

Seminer Zoom ile yapılacak ve Türkçeye çevrilecektir

Seminerin ücreti öğrencilerimize 300,

öğrenci olmayanlara 325   liradır.

Kayıt için Aysel Daysal Ozaltinok'a (aozaltinok@icloud.com) yazın lütfen. (İlhan Astroloji Enstitüsü öğrencisi iseniz, öğrenci olduğunuzu belirtin)

John Timperman Belçikalı bir astrolog. 1980’lerde astrolojiyle ilgili çalışmalarına başladı ve sonrasında Fransız astrolog Hadès’in kitapları aracılığıyla Klasik astrolojiye olan ilgisi arttı. Jean Baptist Morin de Villefranche’ın kitaplarını inceledi ve 1990’larda Robert Zoller’in New York’taki bir konferansına katıldığı zaman, Klasik astroloji onu tam anlamıyla büyüledi. Son 10 yıldır sadece Mezopoyamya’daki Klasik astrolojiye dair araştırmalar yapıyor. Belçika’da, Hollanda’da ve Almanya’da dersler veriyor ve 2008’den beri Belçika Astroloji Derneği’nin (V.A.G) başkanlığını yapıyor.

Toby Primary-Ilerletme.jpg

Eskiçağ ve Babil Astrolojisi  -  Bölüm 1 & 2

 

John Timperman

 

Babil astrolojisi 5000 yılı aşkın bir geçmişe sahip  ve tarih öncesi çağlardan M.S. 70’e kadar  hiç değişmeden kalmış. Daha sonra Yunan ve Ortaçağ astrologlarının bunu keşfetmesiyle birlikte içerdiği birçok kavram değişime uğramış. Babil astrolojisiyle ilgili bu çalışma, hem bize astrolojinin temelleriyle ilgili derin bir içgörü kazandırıyor hem de bu geleneğe sonradan eklenen yanlışları doğruya çevirme fırsatı veriyor.

 

Seminerde işlenecek konular

Babil Usturlabı - Güneş döngüsünü zaman, mekan ve ışık bağlamında gösteren bir haritadır.  Haritada, 36 takımyıldızı ve gökyüzünün üç farklı bölümünü temsil eden üç paralel eşmerkezli daire vardır.

Babil Takvimi - Takvim, farklı günleri yöneten tanrılar ya da tanrıçalar ile birlikte, Ay’ın helyak doğuşu (Güneş’ten önce) döngüsüne dayanıyor.

Altı Babil Zodyakı - Bu zodyakın temelinde Aldebaran ve Antares sabit yıldızları var. Ayrıca, Ay’ın neden tam olarak 3 derece Boğa’da yüceldiği ve Jüpiter’in neden 15 derece Yengeç’te yüceldiği gibi bilgiler de bu konu başlığı altında inceleniyor. 

144 Dodecatamoria ve 36 Dekan - Bu bölümde neden 5 tane hudut yöneticisi olduğu, Yengeç’in ilk hudut yöneticisinin neden Mars olduğu ve burçların son derecelerinin neden ‘Malefikler’ (Uğursuzlar) tarafından yönetildiği anlatılıyor.

Gezegenlerin Ardındaki Tanrılar & Tanrıçalar - Genellikle helyak (Güneşten önce) doğuşuna göre her bir gezegeni farklı bir Tanrı ya da Tanrıça yönetiyor. Örneğin Venüs, Sabah yıldızı, Akşam yıldızı veya ‘görünmez’ olmasına bağlı olarak farklı Tanrıçalar tarafından yönetiliyor.

ACG-Wayne.png
moon.jpg

HELENİSTİK ASTROLOJİNİN KÖKLERİ

Michael Ofek ile

Batı Astrolojisinin Temel Kavramları Üzerine

2 Günlük Seminer Programı

1.Gün:

Işık’ın Kozmolojisi ve Felsefesi

Astrolojinin ilkelerinin izini köklerine kadar sürmek, Işık’ın fenomenlerine dayanan derin bir kozmoloji açığa çıkarır. Işık’ın prensiplerini anlamak (fiziksel ve metafiziksel), sistemin karışıklıklarını görmemize yardım eder, ve bize astrolojinin altyapısına dair derin bir anlayış kazandırır.

 

Bu bölümde Işık’ın;

  • Uygulamalı olarak felsefi açıdan başlıca rolünü keşfedeceğiz.

  • Astrolojik terminoloji ve sembolizme nasıl yerleştiğini açıklayacağız.

  • Harita yorumunun çeşitli katmanlarında nasıl yorumlanacağını göstereceğiz.

 

Işıkların (Güneş & Ay) Öğretileri

Işık’ın prensibini inceledikten sonra, Işıkların kendi içlerindeki iletişimine, her birisiyle ilgili öğretilere ve ortak döngülerine daha detaylı bakacağız.

Ay fazları, uygulamaları ve Ay’ın gezegenlerle olan ilişkilerini bir araya getirdiğimizde birçok seviyeye uygun ve doğum haritası yorumunda kullanılabilecek ayrıntılı veriler elde ediyoruz.  Bu nedenle Ay’la ilgili öğretiye daha fazla önem vereceğiz.

 

2. Gün:

Yaşamın Koruyucuları

Herhangi bir derinlemesine analiz ve öngörü gerçekleştirilmeden önce Hayatın Yöneticileri /Koruyucuları’nı bulmaya yönelik antik öğreti çok önemli ve temel bir hazırlık sürecidir. Haritadaki en önemli gezegenleri, eşsiz rollerini ve önem sırasını bulabilmek bir bütün olarak kişinin hayat dinamiklerine dair uyumlu bir model sağlar. Bu yöneticileri bulmak kolay değildir. Hatta bazı antik dönem astrologları, bunun en zor, ancak harita yorumunda en değerli aşama olduğunu söylemişlerdir.

 

Bu sistem ruhun antik dönemdeki metafiziksel modeline ışık tutmakta ve zaman içinde unutulan diğer temel ilkeleri kullanmaktadır. Bu aynı zamanda “Hyleg (Yaşamı veren; kişinin sağlığı ve yaşama gücü) ”, “Alcocoden (Ömrü veren;  kişinin ömrünün ne kadar olacağı) ”, “Almutan Figuris (Kişinin karakteri ve kaderi)” ve daha modern zamanda kullanılan Yükselen’in Yöneticisi “Haritanın Yöneticisi” kavramlarının ana kaynağıdır.

 

Öz, Işık ve Aşinalık – Asalet ve Güçsüzlük

Zati (Özle ilgili) Asaletler öğretisi derinlemesine anlaşılmazsa birçok hataya sebep olabilir. Işık ve Aşinalık (Oikeosis) modellerini birleştiren antik felsefe ilkelerine dayanarak, gezegensel özün sırlarını ve bunun zodyak burçlarıyla etkileşimini öğreneceğiz. Gezegenlerin neden belirli konumlarda “daha güçsüz” ya da “daha güçlü” olduklarını anlayacağız. Aynı zamanda, “Güçsüzlüğün” avantajlarını ve “Güçlülüğün” dezavantajlarını vurgulayacağız.

Bu kombinasyonların tabiatında varolan (asli) güçlülükleri ve zorlukları, gelişmeye yönelik gerilimleri ve potansiyel dönüşümleri bu kombinasyonların içsel dinamiklerine bakarak değerlendireceğiz  

 

1-2 Şubat 2020, Cumartesi-Pazar, Saat 11:00-17:00 arası

İTÜ Sosyal Tesisleri Konferans Salonları, Maçka, İstanbul 

Ücret 95 dolar (öğrencilerimize 85 dolar) Öğrenciler kayıtta bunu bildirsinler lütfen 

Kayıt:gezginglsh@gmail.com 

4th house.png
119055485_2063855130415338_4335070975525
67587651_1187596701427334_81141446432994
48194732_1440827229384801_70809803775268
4. Ev.png

20 Ekim 2019, Pazar, Saat 11:00-17:00 arası

İTÜ Sosyal Tesisleri Konferans Salonları, Maçka, İstanbul 

Ücret 200 TL (öğrencilerimiz 175 TL) Öğrenciler kayıtta bunu bildirsinler lütfen 

Kayıt:gezginglsh@gmail.com 

12inci ev.jpg
Ehsan-Steven-Turkce.png
Meira-1.jpg
Meira-2.jpg

2 Aralık 2018, Pazar, Saat 11:00-17:00 arası

İTÜ SOsyal Tesisleri Konferans Salonları, Maçka 

Ücret 65 dolar (öğrencilerimiz 60 dolar) Öğrenciler kayıtta bunu bildirsinler 

Kayıt:gezginglsh@gmail.com 

Geçmiş Seminerler

 

TOBY ALDREN - Primary Directions / Birincil İlerletmeler,  Öngörüde Yeni (Eski) Bir Döngü

21 Mart 2021, 19:00-21:30

EHSAN KHAZENİ ile VEDİK ASTROLOJİ Eğitimi, 20-21-22 Ekim. 2017

 

Güneş ve Ay Tutulmaları:

- Tutulmalar ve Tutulma Hatları, Bill Meridian, 2010

 

İlişkiler Astrolojisi:

- Kompozit Haritalar ve Sinastri, Shirley Soffer, C.A, 2008

- Astrolojide İlişkiler, Hajo Banzhaf – Brigitte Theler (Almanya), 2001

- Sinastri: Yakınlığın Astrolojisi, Steven Forrest, 2009

 

Vocational Astroloji:

- Mesleki Astroloji, Donna Van Toen, 2009

 

Ezoterik Astroloji:

- Alan Oken, 2013

 

Uranyen Astroloji:

- Uranyen Astroloji - Ay'ın Gel-Gitleri,  Ruhun Geçişleri ve Çabuk Karar Verme Teknikleri, Maria Kay Simms, 2007

- Uranyen veya  Simetrik Astroloji, Madalyn Hillis-Dineen,2005

 

Astro* Carto* Graphy*

- Astro* Carto* Graphy'ye Giriş ve Uygulamaları, Wayne Moody, 2005

 

Klasik Astroloji:

- Yükselen'in Eksensel Önemi Üzerine, Robert Corre, 2008

- Evlerin Güçlülük ve Zayıflıkları ve Şans Noktası, Meira B. Epstein, 2004

- Açılar, Gezegenlerin Yöneticilikleri, Meira B. Epstein, 2004

- Saat (Horary) Astrolojisi, Branka Stamenkovic, 2011

- Seçim (Electional) Astrolojisi, Ayşem Aksoy, 15 Şubat 2013

 

Evrimsel Astroloji:

- Evrimsel Astrolojinin Büyüsü ve Gücü, Steven Forrest, 2007

 

Transitler ve Diğer İlerletme Teknikleri

- Transitler ve Progresyonlar, Michael Lutin, 2003

- Ay Düğümleri Transitleri, Michael Lutin, 2003

- Solar Ark İlerletimler Atölyesi, Warren Kinsman, 2012

 

Diğer Konular

- Solar Fire Kullanım Semineri, Ayşem Aksoy, Ocak-Şubat 2016

- Bir Astroloğun Gizli Aletler Kutusu, Christian Borup (Danimarka), 2011

- Özdeğer ve Özgüven, (Güneş, Ay ve Venüs), Per Henrik Gulfoss (Norveç), 2002  

- Aile  Dinamikleri, Joyce Levine, 2004

- Astrologlar İçin Astronomi, Ayşem Aksoy (Her yıl)

-Solar Fire Kullanım Semineri, Ayşem Aksoy, 2014

 

Barış İlhan'ın Seminerleri

- 6., 8, & 12. Evler, 22 Mart 2015, 12 Haziran 2016

- Doğum Haritası Yorumlama Semineri, 26 Ekim 2014, 20 Mart 2016

- Ay Fazları, 12 aralık 2013

- 4. CÜ EV: Mezar mı yoksa Define mi?, 11 Kasım 2012

- NEPTÜN - Siste Yolumuzu Nasıl Buluruz, 15 Temmuz 2012

- Tasavvufun İlkelerine göre Doğum Haritasının Yorumu, 23 Mayıs 2010

- El Tusi'nin Astrolojisi, 8 Ocak 2009

- Osmanlı'da Astroloji, 13 Aralık 2007

- İlerletme ve Öngörü Teknikleri, 2005
- Siyah Ay Lilith, 5 Aralık 2004
- Doğum Haritası yorumlama Semineri, 2004

- Satürn- 10. Ev- Oğlak, 26 Ocak 2003

- Uranüs- 11. Ev- Kova, 6 nisan 2003

- Pluto - 8. Ev - Akrep, 5 Mayıs 2002

- Neptün- 12. Ev.- Balık, 9 Haziran 2002

- Ay Düğümleri, 17 Mart 2002

- Ay Düğümleri, 17 Şubat 2001

-  Evler, 18 Kasım 2000, Astrobil

 

Öğrencilerimizin Konuşmaları:

- Geri Giden Gezegenler, Nilay Göncü, 2015

- Fokal Gezegenler, Gözde Kara, 2014

- Kıstırılmış Burçlar, Laetitia Kanafani, 2011

- Kayron (Chiron), Laetitia Kanafani, 2012

- YOD - Tanrının Parmağı,  Meltem Erdağ Ersoy, 2006

- Astroloji ve Sağlık, Nazan Öngiden, 2005

- Açısız Gezegenler, Neslihan Ayanoğlu, 2005

bottom of page