top of page

Grup Dersleri

2022 Grubumuz doldu maalesef!

Niçin Kurs Değil de Grup Dersi?

 

Grup derslerinin bir kurstan en önemli farkı interaktif olmasıdır. Dersi dinleyip, not alıp, sınavdan geçemezsiniz grup derslerinde. 24 yıllık deneyimim sırasında tek tek bütün öğrencilerimin sembolizmi nasıl kavradıklarını gördüğümde, öğrenme konusundaki eğilimlerini saptayıp buna göre ilerlediğimizde daha fazla randıman aldığımıza şahit oldum. Dolayısıyla eğitimimi gruplar halinde, karşılıklı etkileşimli sürdürmeyi tercih ediyorum.

 

Derslerde önce astrolojik sembolizmi ve kuralları geleneksel tanımlarıyla daha derinlemesine inceliyoruz. Daha sonra burçlar, gezegenler ve evleri birleştirme alışmaları yapıyoruz. Bunlara açıları da ekliyoruz. Sonra astrolojinin teknikleri ile bunları doğum haritası üzerinde uyguluyoruz. Bu süreçte amacımız kişinin potansiyellerini, ruhunun bu dünyada deneyimlemeye geldiklerini ve ne tür sorunlarla karşılaşacağını, bunları nasıl aşıp asıl doğasını nasıl gerçekleştireceğini kavramak oluyor. Bir bakıma kişinin kaderini ve bu kaderi nasıl kabulleneceğini inceliyoruz. Bu eğitimin süresi öğrencilerin durumlarına göre 1-1.5 yıl sürüyor.

 

Yorum konusunda epey yol katedildikten sonra transitleri, progresyonları, yıllık güneş haritalarını, yani öngörü tekniklerini inceliyoruz ve bunları güncelleme başlığı altında doğum haritasıyla birlikte yorumlama çalışmaları yapıyoruz. (süresi ortalama 1 yıl) Daha sonra posta ile eğitim programındaki IV.seviye içeriğine geçiyoruz.

 

Bu arada danışmanlık yapmaya başlayanlara ayrıca süpervizyon niteliğinde danışmanlık eğitimi veriyorum.

 

Eskiden 4-5 kişilik gruplar oluşturuyordum, ancak son yıllarda grupları büyütmek zorunda kaldım. Yakında bu tür eğitime son verebilirim.

 

Eskiden yüz yüze olan eğitimi Covid 19 nedeniyle Zoom ortamına taşıdım. Büyük bir fark olmadı.

Derslerin zamanı benim programlarımıza göre ayarlanmaktadır. Yoğunluk nedeniyle önkayıt yaptırıp bir süre beklemeniz gerekebilir.

 

Grup derslerine öğrenciler bir öngörüşme, bir tür mülakat ile alınmaktadır.

 

Zaman ve ücret konusundaki detaylar için tıklayın

bottom of page